Oficjalny dystrybutor filamentu SAKATA3D

Poleć nasze usługi

Repliki ludzkiego serca wykonane na drukarkach 3D mogą pomóc ratować życie niemowląt

Opublikowany 2014/11/26

 

 

Nowe badania sugerują, że repliki ludzkiego serca, które są wykonane na drukarkach 3D mogą pomóc uratować życie niemowląt.

 

 

Używane przez lekarzy repliki serca są tak zaprojektowane, aby ukazać każdy szczegół serca dziecka. Dzięki temu mogą one pomóc lekarzom w zaplanowaniu miejsc w których będą wycinane tkanki, przekierowywane naczynia i korygowane dziury w sercu u dzieci z wrodzonymi wadami serca. Nowe odkrycia zaprezentowano 19 listopada na spotkaniu American Heart Association w Chicago.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wydrukuj mózg w 3D dzięki bibliotece rządowej.

Opublikowany 2014/11/14

 

 

Od pewnego czasu osoby zainteresowane wydrukami 3D mogą skorzystać z możliwości wymiany, pobrania, edytowania czy komentowania plików wsadowych do drukarek 3D.

 

Miejscem, które jednoczy zapaleńców została witryna rządowa.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zaglądanie do mózgu pająka - bez powodowania... jego eksplozji

Opublikowany 2014/11/03

 

Pająki skaczące słyną z doskonałego widzenia i umiejętności rzucania się na swoje ofiary. Od dawna sposób działania ich mózgu był wielką zagadką dla neurobiologów. Problemem, którego do tej pory nie udawało się rozwiązać był fakt, że ciało pająka jest wypełnione płynem pod ciśnieniem, dzięki któremu pająk może się poruszać. Płyn ten równocześnie znacznie utrudniał ciekawskim naukowcom zajrzenie do wnętrza tego stworzenia. Mianowicie pająk nacięty nawet niewielkim narzędziem chirurgicznym... eksplodował.

 

Dzięki zastosowaniu druku 3D udało się nie tylko obejść problem "eksplozji" ale i zmierzyć aktywność elektryczną fal mózgowych tych fascynujących pajęczaków.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Modele skał wydrukowane na drukarce 3D mogą zmienić oblicze technik wydobycia ropy - w tym sposoby szczelinowania hydraulicznego

Opublikowany 2014/10/23

 

Drukarki 3D są wykorzystywane do wielu celów.

Od drukowania ludzkich komórek i tkanek przez druk żywności aż po wydruk pełno wymiarowych samochodów.

Teraz naukowcy wykorzystają tą technologię do budowy modeli podziemnego ułożenia skał w celu zbadania zachowania struktur geologicznych otaczających pokłady ropo- i gazonośne.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Sztuczne naczynia krwionośne dla implantów serca, wątroby lub płuc... bioprint - ciekawe zastosowanie druku 3D w medycynie.

Opublikowany 2014/10/14

3D printed blood vessels 

Dzięki zastosowaniu druku 3D, w warunkach laboratoryjnych, zespół badaczy wytworzył siatkę sztucznych naczyń krwionośnych. Struktura otrzymana metodą "bioprinting" może zostać wykorzystania w transplantologii lub testach nowych lekarstw.

 

Jako istotna część układu krążenia w organizmie, naczynia krwionośne dostarczają składników odżywczych do organów i pozwalają na usuwanie produktów przemiany materii.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »